Wiórki z kredek

Zabawa z temperowaniem kredek

Wiórki powstające w trakcie temperowania kredek można uznać za zło, gdy dziecko bez naszej kontroli rozsypuje je po całym domu. Zabawę z temperowaniem kredek można jednak łatwo moderować, dzięki czemu wiórki staną się cennym materiałem do prac plastycznych, a nawet ważnym elementem zawodów niemalże sportowych ;-).

Pomysł na zabawy z temperowaniem kredek zrodził się u nas spontanicznie, w trakcie tworzenia większej pracy plastycznej. Akurat dekorowałyśmy papierowy domek dla lalek, gdy okazało się, że nasz zapas kredek jest w średnim stanie. Niestety sama potrzeba ich wystrugania nie była dla dzieci interesująca, wolałyby by Mamusia załatwiła sprawę pozwalając im wyłącznie malować. Jednak co to, to nie… Malutka i jej gość dostały więc dzisiaj, w ramach przerwy w malowaniu dwa zadania konkursowe…

Zadania konkursowe
  1. Kto w ciągu pięciu minut natemperuje więcej kredek;
  2. Czyja obierka z kredki będzie najdłuższa;

Oj starały się dziewczyny pięknie. Niby nic, a emocji cała masa. Na zakończenie konkursu jako skutek uboczny wyśmienitej zabawy powstało nam pudełko pięknie zatemperowanych kredek i surowiec do tworzenia obrazków z kolorowych wiórek.

Proponowane nagrody w kredkowym konkursie

Za wygraną w konkursie zwycięzca mógł jako pierwszy wybrać kolor kartek, na których tworzone były prace plastyczne oraz jako pierwszy wybrał wiórkę do swojej pracy(mógł zgarnąć tą o najciekawszym kształcie, najdłuższą lub też taką w ukochanym kolorze).

Co daje taka zabawa?

Taka metoda spędzania czasu w mniejszym czy też większym gronie szczególnie przypadła mi do gustu. Skoro w jej wyniku można mieć:

a). Uporządkowane kredki

b). Pracę plastyczną

c). Kupę frajdy

d). Lekcję zasad fair-play

to będę wracała do niej często.

Zdecydowanie to była zabawa lepsza niż gra na komórce, oglądanie bajek czy zabawa kolejną plastikową zabawką na baterie. Doskonała na spotkania w mniejszym i większym gronie dzieciaczków. Opcja idealna na spontaniczny konkurs, a przy odpowiednio moderowanej oprawie również na zorganizowane przyjęcie Sylwestrowe (z wiórek można stworzyć obraz rozświetlonego fajerwerkami nieba) czy imprezy urodzinowe.

 

konkurskredkipomysł na przyjęcietemperowaniewiórkizawody

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!