IMGP2137
6

„Uśmiech dla żabki”

 

To opowiadanie o małej żabce i jej mamie zostało zamieszczone na niecałych 30 stronach. Wcale nie ma w nim wiele słów… są za to proste, ale piękne ilustracje i… jest mowa o najważniejszych w życiu wartościach. A zatem… jest to rzecz o miłości matki do córki i córki do matki, o chęci sprawienia, by dziecko było szczęśliwe, o zaufaniu do drugiego, o mocy jednego uśmiechu, o niezawodności, o wadze danego słowa, o przyjaźni.

Pozycja dla nas idealna na dobranoc, bo taka pozytywna, bo wypełniona po brzegi miłością. Na jej zakończenie świat aż prosi o danie dzieciątku naszemu buziaka :-).

Do tematyki poruszanej w książce można powracać w rozmowach z dzieckiem nieustannie. Książka zachęca do rozmów np. o emocjach, m.in. o smutku małej żabki, o radości zwierząt, które niosą uśmiech, a także o zmartwieniach, satysfakcji czy o tęsknocie.

A tak uchylając nieco więcej z treści to książka o maminym sposobie na poprawę humoru córki. Tym sposobem jest czuły i promienny uśmiech, który można przekazać nawet jeśli jest się bardzo daleko. Zobaczcie sami…

Książkę polecam na prezent. Nie jest najtańsza, jak na niedługą opowieść, ale wydaje mi się, że wartość dodana z rozmów o tych wszystkich poruszonych w niej wartościach sprawia, że to trafiona pozycja do biblioteczki (chyba nie tylko najmłodszych dzieci…).

Wydawca: Agencja Edyutorska Ezop

Autorzy: Przemysław Wechterowicz, Emilia dziubak

Ilustracje i projekt graficzny: Emilia Dziubak

Cena okładkowa: 30 zł

Wpis powstał w ramach projektu Przygody z książką. Zobaczcie koniecznie, jak wiele ciekawych książek czeka na przeczytanie :-). Tylko uwaga! – to wciągające, a jeśli zagłębicie się w kolejne wpisy w ramach projektu to Wasza lista książek do kupienia będzie rosła w nieskończoność przez cały rok!

Print

 

książkaprzygody z książką

Previous Post

Next Post

 • http://kawa-zcukrem.blogspot.com/ kawa z cukrem

  Piękna jest ta książka 🙂

 • http://naszekluski.pl/ Ola Jurkowska

  Piękna książka – i pod względem treści i ilustracji – też polecam:)

 • http://www.cudowneipozyteczne.pl/ cudowneipozyteczne

  Ach ta Dziubak! Książka jest śliczna. Jak wszystkie z tej serii. Znacie Proszę mnie przytulić oraz W pogoni za życiem? Jeśli nie, to koniecznie się zapoznajcie! Są równie mądre i piękne 🙂

  • KASIA z maleradosci.pl

   Ja jeszcze nie widziałam i już zapisuje na listę naszych zainteresowań. Dzięki.

   • http://www.domowemontessori.pl/ Domowe Montessori

    Ja mam Proszę mnie przytulić i bardzo polecam. Pozostałych nie znałam, będę teraz na nie polować.

 • RóżaNe Dzieciństwo

  Uwielbiam ilustracje Emilii Dziubak. Musimy poznać tę cudną książkę.

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!