imgp7615
2

Torby na zakupy – nasza urodzinowa atrakcja dla gości

Malutka obchodziła niedawno swoje trzecie urodziny. O piniacie przygotowanej z tej okazji już pisałam. Teraz coś o naszej zabawie dla małych i dużych gości, a jednocześnie o podarunkach dla mam: były nimi dekorowane przez dzieci, bawełniane torby na zakupy.

Pastele do malowania tkanin kupiłam już dawno. Ich „fenomen” polega na tym, że narysowane dzieło należy zaprasować, by tkanina zafarbowała, a obraz się utrwalił. Natomiast jeśli obraz się nam nie podoba możemy torbę uprać i od nowa rozpocząć zabawę. Dzieciaczki bawiły się swobodnie – jedne dłużej (te starsze), inne krócej (te niespełna dwuletnie). Wszystkie jednak zdecydowanie WYŚMIENICIE.

Powstały piękne dzieła, a moje serce urosło, gdy dowiedziałam się, że mamy dumnie noszą torby wykonane przez swoje pociechy. Niestety nie zrobiłam zdjęć wszystkich torebek, bo dużo było zamieszania, ale wszystkie były przepiękne!

PS. Swoją drogą bardzo podobała mi się ta forma urodzinowej zabawy. Po pierwsze zorganizowana i moderowana rozrywka dla dzieci jest miłym przerywynikiem dla samodzielnych szaleństw, które chętnie uprawiają podsycone energią z tortu. Po drugie w ten sposób udało nam się wyciszyć i nazbierać sił na rozbicie piniaty. Po trzecie goście przynieśli upominki dla Malutkiej, a w podziękowaniu sami wyszli z upominkami od nas. Nawet mi dostało się prezent, chociaż tata próbuje mi go zakosić.  Po czwarte goście mogli jeszcze postawić kropkę nad „i” zaprasowując torby w domu i w ten sposób dopełniając dzieła i nadając mu trwałość zakończyć miło dzień :-).  Przyjemnie nam z tą świadomością było i jest. Do zobaczenia na podobnej imprezie za rok…

 

 

 

… a już wkrótce opiszę Wam ciekawy pomysł na prezent dla dziewczynki. Ten prezent to rozrywka na całe urodziny i każde „dziewczyńskie” spotkanie jeszcze długo po przyjęciu.

 

 

malowanieozdabianieprezenttorby

Previous Post

Next Post

  • http://pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com/ AgaMamaDusi

    Super wszystko zorganizowałaś… Malowanie toreb to fajny pomysł. Te urodziny napewno na długo zostaną zapamiętane 🙂

    • KASIA z maleradosci.pl

      Dziękuję. Nie ma większej przyjemności niż zachwyt i uśmiech dziecka na widok zaplanowanych niespodzianek.

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!