imgp8998

Obrazy paluszkowe

Farby do malowania palcami są w naszym domu na liście podstawowego wyposażenia od kiedy Malutka skończyła 1,5 roku. Wcześniej korzystaliśmy z farb jadalnych. Moim zdaniem są fajnym pomysłem na prezent dla Maluchów na Mikołajki, urodziny, gwiazdkę, czy bez okazji (można w zestawie dołączyć mokre chusteczki do wycierania rączek i kilka wydrukowanych arkuszy do pomalowania, np. szablon drzewa, który znajdziecie TUTAJ).

Jeszcze bardziej mnie cieszy, że obrazki malowane palcami są wspaniałym pomysłem na prezent na każdą okazję. Wystarczy oprawić w ramkę i prędko szukać wiertarki, by powiesić i podziwiać. Można też zrobić takie obrazki w mniejszym formacie i wykorzystać jako kartkę na dowolną okazję.

Ich przygotowywanie to doskonałe ćwiczenie dla małych paluszków, okazja do nauki kolorów i rozbudzania wyobraźni. U nas to był fajny sposób na rodzinne przedpołudnie – odciskaliśmy paluszki wszyscy. Chociaż nie był to nasz pierwszy raz z taką techniką malowania (zobaczcie TUTAJ) to będziemy wracać do tej metody relaksu i uprawiania sztuki  w warunkach domowych.

PS. Malowanie paluszkami to też metoda na zaproszenie do wspólnego malowania tych, którzy uważają się za beztalencia artystyczne. Tu nie trzeba mieć zdolności – dobre chęci wystarczą, a efekty i tak będą powalające.

malowaniemalowanie palcamiobrazkipomysł na prezent

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!