img_20161026_1943551

Myszka – wierszyki o emocjach

 

Rozmowy o emocjach toczą się u nas codziennie. Trzylatkom emocje towarzyszą skrajne od rana do późnej nocy. Ba! U nas emocje „śpią z Malutką” – potrafi obudzić się w środku nocy gotowa do pogawędek, pragnąca przytulenia, zrozpaczona bo miś zgubił się pod kołdrą, szczęśliwa, bo śniło jej się, że jest baletnicą.

Poszukuję więc ciekawych książeczek, które pozwalają o emocjach rozmawiać. W wielu z czytanych przez nas książkach  emocje są poruszane (czy to seria o Basi, Marysi, Strażaku Samie, Franklinie, Tomciu Chrupciu, Kubusiu Puchatku). Nie zawsze są jednak nazywane. Ostatnio w naszej miejskiej Bibliotece Pani Bibliotekarka poleciła nam wierszyki o emocjach Doroty Gellner. Są to króciutkie rymowanki o małej myszce.

Przyznaję, że przypadły mi do gustu, bo przy nich rozmawiamy, wygłupiamy się, rozmyślamy. Wymyślamy też sytuacje, w których myszka może czuć się tak, jak w opisanych rymowankach.

Co prawda w książce „Myszka” wierszyków jest mniej niż 15…niewiele. Są za to przemiłym wstępem do rozmów o emocjach. Dzięki nim malutkiej łatwiej jest wyrażać  co czuje i…czym czuje. Sympatyczna ta książeczka.

Autor: Dorota Gellner

Cena okładkowa: 22,90 zł

Wydawnictwo: Bajka

emocje

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!