imgp7431

Muffinkowe baletnice

Czy baletnice lubią słodkie babeczki? OOOO nasze na 100%. Te tańczące damy są cudowną ozdobą do pyszności serwowanych na urodzinach dziewczynek zakochanych w tanecznych klimatach i pięknych strojach. U nas były absolutnie hitem, dziewczyny podczas przyjęcia urodzinowego Malutkiej chciały jeść wyłącznie te babeczki, na których stała baletnica. Cudo. A są proste do przygotowania i można z niego zrobić wspaniałą zabawę.

Trzylatka może być prawą ręką wykonawcy lub może przygotowywać baletnice ze spódnicami z papierowych spodów. Sześciolatka powinna sobie już genialnie poradzić nawet z tiulem (przeszkodą dla jednym i drugich może być klejenie – trzeba uważać, by ni doszło do oparzenia klejem na gorąco, a jeśli zdecydujemy się na taśmę dwustronną tez może okazać się potrzebna drobna pomoc ze strony dorosłego).

Do przygotowania baletnic potrzebne są:

  • wykałaczki,
  • tiul lub papierowe spody do muffinek,
  • klej na gorąco lub mocna taśma dwustronna,
  • wstążeczki,
  • dekoracyjny, sztywny papier lub arkusze piankowe.

Z papieru lub pianki wycinamy kształt body, do którego przyklejamy pomarszczony tiul. Można to zrobić z jednej strony, u nas wersja dwustronna, bo baletnice stały na stole i potrzebowały dobrze wyglądać z tyłu i z przodu. Doklejamy pod spódnicą wykałaczkę. Na łączeniu tiulu z body przyklejamy malutką wstążeczkę. I gotowe 🙂

Warto poświęcić chwilę na przygotowanie takiej ozdoby, albo przygotować ją duuużo wcześniej w formie zabawy dla dzieci. Stół z tańczącymi baletnicami to miód na duszę dla kochających przesłodzony klimat.

 

baletniceklejenie

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!