imgp8762

Łapacz snów

Od poniedziałku poprzedzającego 1 listopada mamy problem ze snem Malutkiej. Panicznie boi się zostać sama w pokoju, a zupełnie tego problemu nie mieliśmy wcześniej. Nie wiem, czy to wina wszechobecnego Halloween czy muchy, która akurat tej nocy postanowiła szaleć nocą. Mamy jednak problem i staramy się go skutecznie chociaż delikatnie wyeliminować.

Niestety książeczki z naszych ulubionych serii zawiodły mnie w tym temacie, o czym wkrótce Wam napiszę. Próbuję wiec innych metod. Pewna legenda głosi, że niegdyś Indianka miała duży kłopot ponieważ jej dziecko dręczyły koszmary więc nie chciało spać. Zdesperowana kobieta, w poszukiwaniu ratunku, udała się do starej przędzarki. Ta poleciła jej wykonanie sieci życia z gałązek wierzby i włókien bawełny. Matka Indianka własnoręcznie zrobiła łapacz, który odtąd chronił jej dziecko w czasie snu.

Łapacze snów, które teraz są dla nas ozdobami wywodzą się z Południowej Ameryki. Plemienni Indianie przypisywali im tajemną moc ochrony przed złymi snami. Typowy łapacz składa się z sieci utkanej na okręgu oraz swobodnie zwisających piór, paciorków, wstążek. Indianie wierzyli, że zawieszony nad posłaniem amulet ma chronić śpiącego przed marami sennymi. Złe sny miały być filtrowane przez sieć łapacza, a następnie, wraz z pierwszymi promieniami słońca, spłynąć swobodnie po piórach i przejść w niebyt. Mam nadzieję,  że i u nas się tak stanie, dlatego postanowiłam  zorganizować przyjemne przygotowanie łapacza, który zawiesimy w pokoju Malutkiej.

Do jego przygotowania wykorzystaliśmy to, co mamy w naszych kreatywnych zbiorach:

  • papierowe talerzyki,
  • dziurkacz,
  • wełny/kordonki,
  • koraliki,
  • naklejki,
  • piórka.

Dookoła talerzyka, na jego brzegach zrobiłam dziurki, a środek talerzyka wycięliśmy. Tak uzyskaliśmy okrąg, na którym „utkaliśmy sieć”.

Zostawiliśmy trzy zwisające sznureczki, które ozdobiliśmy różnymi akcesoriami i …gotowe.

Powstały nawet dwa łapacze – jeden dla Córci, drugi dla mamy. Pozostaje tylko spać i pięknie śnić 🙂

naklejanienawlekanienocwycinaniełapacz snów

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!