IMGP2685
2

Koreczkowa gra

Coraz częściej myślę o wakacjach. Rezerwuje pobyty to tu to tam. I tak sobie myślę o wyjściach na plażę, czy przy gorszej pogodzie do kawiarenek. Nie wszędzie jest jednak pełno miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi, a Maluch nudzić się nie lubi. Albo inaczej – ja nie lubię, kiedy Maluch się nudzi, bo wtedy nie da się usłyszeć nawet własnych myśli. I tak zainspirowana myślami o wakacjach wymyśliłam dziś grę, którą będzie można stworzyć na szybko w barze/kawiarni/restauracji. Wystarczy nam do tego:

 • papierowy lub plastikowy talerzyk,
 • długa wykałaczka czy patyk od szaszłyków (ja w domu mam kolorowe, plastikowe, ale te jednorazowe też mogą być),
 • kapsle lub nakrętki od napojów,
 • kawałek ziemniaka czy jabłka (ja w wersji domowej użyłam pół pomalowanej kiedyś przez Malutka styropianowej kuli a dla estetyki owinęłam ją folia aluminową), a w razie braku czegoś takiego można postarać się trzymać podstawę gry w ręku – pod warunkiem, że ręce nam się nie trzęsą.

Patykiem przebijamy na środku talerzyk tak, by powstała ścisła dziurka. Na końcówce patyka umieszczamy talerz. Drugi koniec patyka umieszczamy w kuli, która ma stanowić naszą podstawkę.

Każdy z nas dostaje po tyle samo kapsli lub korków od butelek. Kręcimy butelką, by wylosować, czyj ruch. Ruch gracza polega na położeniu nakrętki na talerzu, jak najdalej od środka. Oczywiście trzeba to zrobić na tyle delikatnie, by talerz nie przechylił się, a nakrętka nie spadła.

Gracz po wykonaniu ruchu kręci butelką wyznaczając kolejnego gracza. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się swoich nakrętek lub ten kto ma więcej swoich nakrętek na talerzu podczas gdy talerz zjedzie na dół patyka (od ciężaru korków).

Przegrywa ten, kto sprawi, że talerz się przechyli, a nakrętki pospadają.

Dla utrudnienia można dobrać do gry różne kapsle i nakrętki – one mają różną wagę i trzeba wtedy jeszcze bardziej precyzyjnie dobierać miejsce, na którym kładzie się swoją nakrętkę.

Jeśli gramy wiele razy trzeba raz na jakiś czas wymienić talerzyk, bo dziurka z czasem się powiększa i talerzyk za łatwo spada. Myślę jednak, że to drobna niedogodność ;-).

Malutkiej podobają się rozgrywki. A ja dumna ze swojego nowego pomysłu zgłaszam go do projektu Grajmy!

R

 

 

grakapslena szybkona wakacjachnakrętkirównowaga

Previous Post

Next Post

 • Buba Bajdocja

  Rewelacyjny pomysł! Uwielbiamy nakrętki 🙂

  • KASIA z maleradosci.pl

   Cieszę się, że się podoba. 🙂

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!