IMGP0625

Kici Kocia zostaje policjantką

Malutka w rzeczywistości nie miała jeszcze styczności z policjantem ani ze strażakiem. Poszukałam więc książek, które te zawody jej przedstawią. Jako pierwsza na pomoc przyszła nam nasza ukochana „Koci Kocia”, która w ramach swoich przygód i zabaw postanowiła zostać policjantką 🙂

Malutka jak zawsze wciągnęła się w opowieść o swojej ulubionej bohaterce i kupowanych przez nią przyborach potrzebnych w pracy policjanta.

IMGP0627

Sporo miałyśmy przy tym tłumaczenia, bo nie są to przedmioty, które gdziekolwiek miałaby okazję wcześniej widzieć. Zainteresowały ją też pomysły przyjaciół Kici Koci na to, jak można stworzyć wymienione w książeczce przedmioty, by móc się za policjanta przebrać do zabawy.

Malutka bardzo uważnie wsłuchała się w opowieść o tym, jak Policjant zatrzymał ruch na drodze, by  pomóc Kici Koci i jej mamie. Ba! Nawet wspólnie ponaśladowałyśmy sobie, jakimi gestami policjant kieruje ruchem drogowym 🙂

Kici Kocia nigdy nas nie zawodzi – Malutka uwielbia o niej czytać. Zaspokoiła nasz pierwszy głód wiedzy. Ale nadal mamy pewien niedosyt i będziemy szukać czegoś, co poda nam jeszcze więcej szczegółów i zdradzi więcej tajemnic tego zawodu.

W ramach naszego projektu:

Znamy112logo

 

 

112zawody

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!