IMGP7952

Domowa wersja gry „Nawlekaj nie czekaj”

Przygotowana przez nas dzisiaj gra to dla Maluchów wspaniałe wyzwanie związane zarówno z rozpoznawaniem kolorów jak i z małą motoryką.

Jeśli dobrze poszperamy w domowych szufladach jej przygotowanie nie powinno nic kosztować. Nasza wersja jest za to wzbogacona o dodatkowe poziomy trudności związane z rodzajem sznurka/drucika na który nawleka się koraliki oraz o samą wielkością koralików. 🙂

Do przygotowania gry potrzebne są:

  • min. po jednym koraliku w 5 kolorach (dla młodszych dzieci korale powinny być większe z otworami o większej średnicy, dla starszaków korale mogą być mniejsze, podobnie jak otwór do nawlekania),
  • drucik kreatywny, sznurówka, kawałek sznurka,
  • biała kartka,
  • flamastry lub kredki w kolorach koralików.

Kartkę tniemy na nieduże kawałki, na których malujemy kółeczka w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Zaczynamy od karteczek z dwoma kółkami, a kończymy na 5 kółkach.

Gra polega na nawlekaniu koralików zgodnie z kolejnością pokazaną na kartce.

Jak zmieniać stopień trudności?

Wystarczy zacząć od kart o najmniejszej liczbie kółek i od najsztywniejszego drucika, na który dziecko będzie nawlekało korale. Potem można zmieniać sznurki – np. na sznurówkę, bo ona ma sztywną końcówkę, a kończąc na jak najbardziej miękkim sznurku. I… oczywiście zwiększając liczbę koralików. Dzieci o sprawnych rączkach mogą nawlekać maleńkie koraliki.

Dobrej zabawy 🙂

PS. Jeśli jesteście miłośnikami tego typu gier i zabaw „bez prądu” polecamy też inne gry opisane w projekcie Grajmy!

grajmy+logo(1)

 

dyigragrajmygrykolory

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!