IMGP1796

Dmuchane wyścigi

Przybył do nas nowy zapas słomek więc zrobiłyśmy sobie wyścigi chusteczkowych piłeczek. Wystarczy, że weźmiemy dwie słomki do picia, urwiemy dwa małe kawałki chusteczki higienicznej, z których zrobimy lekkie kuleczki wyznaczymy start i metę. I już zabawa i ubaw po pachy gotowy.

Wyścig polega na dmuchaniu w słomkę skierowaną na nasza piłeczkę tak, by ta przesuwała się do mety. Kto pierwszy ten lepszy oczywiście. U Maluszków pierwsze spotkania z zabawą będą wymagały oswojenia się z dmuchaniem dokładnie w słomkę, by za wiele powietrza nie uciekało, dodatkowo wymagają poznania różnych sił własnego podmuchu, nauczenia się odpowiedniego ustawiania słomki, by powietrze uderzało w piłeczkę. Ale co to jest dla Malucha – bułka z masłem:-).

Wyścig z pewnością dostarczy wiele emocji, a takie dmuchanie w słomeczkę to fantastyczna gimnastyka dla języka i małej buźki. To również bardzo dobre ćwiczenie na oddychanie, które będzie wspierało rozwój mowy u naszego Maluszka.  Dzięki tego rodzaju rozrywkom zwiększa się pojemność płuc i ćwiczy się przepona. Choć nasza Malutka z mówieniem problemów nie ma (no może prócz tego, że czasem mówi i powtarza za dużo ;-)) to rozpoczęliśmy zabawy połączone z ćwiczeniami oddechowymi, bo są fajne.

 

dmuchaniesłomki

Previous Post

Next Post

Polub nas!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu – kliknij LUBIĘ TO!